Në javën e parë të kampionatit italian, përvec fitores së vështirë të Juventusit vetëm në sekondat e fundit kundrë Kievos, ra në sy nisja brilante e aventurës së Karlo Ancelotit tek stoli I Napolit.

 

Jugoret fituan 2 me 1 në kryeqytet kundër Lazios në një duel shumë të fortë. Kryeqytetasit madje kishin kaluar të parët në avantazh me një gol fantastik te Imobiles në minute e  25 kur kaloi thuajse të gjithë mbrojtjen e napolit, me përjashtim të Hysaj.

 

Megjithatë Napoli përmbysi reuzltatin duke barazuar fillimisht me anë të polakut Milik dhe më pas në minutën e 59 ishte Insignje që realizoi golin e tre pikëve.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *