Këtë të shtunë në Shqipëri u regjistruan 19 humbje jete dhe u zbuluan 986 raste të reja.

 

Epidemiologët kryen gati 4 mijë testime, të cilat zbuluan të infektuarit më të shumtë në Tiranë, me 461 të prekur të rinj.

 

Pacientët që humbën jetën ishin të moshave 65-89 vjeç. Nga ana tjetër, Ministria e Shëndetësisë raportoi për 962 qytetarë të shëruar.

 

Në spitalet COVID marrin trajtim mjekësor 647 qytetarë, nga të cilët 41 në terapi intensive dhe nëntë në intubim.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *