Ministri i Jashtëm i Italisë, Luigi Di Maio do të vizitojë pasditen e kësaj të marte Kosovën.

 

Gjatë qëndrimit të tij, ai do të pritet në takim nga kryetarja e re e Kuvendit, Vjosa Osmani dhe homologu i tij, Glauk Konjufca. Po ashtu parshikohet të takohet edhe me përfaqësuesit e KFOR-it italian në Kosovë.

 

Diskutimet do të përqëndrohen në marrëdhëniet bilateral. Mbërritja e Di Maoi në Kosovë, vjen pas vizitës në Serbi dhe në Maqedoninë e Veriut.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *