Pas pak ne Durres, Kryeministri Rama i shoqeruar nga Ministri i Jashtem grek dhe nga Ministrja e Infrastruktures Balluku.

Pas vizitës në Thumanë ku dëgjoi nga afër shqetësimet e banorëve të prekur nga tërmeti I fortë I kësaj të martë, kryeministri u zhvendos menjehere drejt Durrësit.

Këto dy zona në fakt janë edhe më problematiket ku operacionet vazhdojnë për të nxjerre jashtë gërmadhave disa persona ende të bllokuar.

Në Thumanë, Edi Rama la zv.kryeministrin Brace si dhe ministrin e brendshëm Lleshaj.

Ndërkohe vetë ai do të jetë në Durrës përkrah ministres Balluku dhe Ministrit të Jashtëm të Greqise Dendias.

Greqia ashtu sikurse shumë vende të tjera kanë treguar sensibilitet të madh për për këtë ngjarje.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *