Miliarderi rus, Oleg Deripaska ka bërë thirrje për paqe në Ukrainë “sa më shpejt të jetë e mundur”.

 

Duke reaguar ndaj një fjalimi në TED nga historiani izraelit Yuval Noah Harari rreth pushtimit rus të Ukrainës, ai ra dakord me Hararin se “ne kemi nevojë për paqe”.

 

Deripaska, i cili themeloi disa nga kompanitë më të mëdha industriale të Rusisë, shtoi se “e gjithë bota do të jetë ndryshe dhe Rusia do të jetë ndryshe” pas konfliktit.

Leave a Reply

Your email address will not be published.