Milani siguroi pjesmarrjen në fazën e grupeve tw Uuefa Europa League pasi e mbylli kampionatin ne vendin e 6. Kuqezinjte dhuruan spektakel në San Siro kundër Fiorentines duke fituar 5 me 1.

Megjithese miqtë shënuan të parët me anë të Simeones, përgjigja e Milanit ishte e shpejte me Calhanoglu dhe Kutronen qe përmbysën shifrat.

Në pjesën e dytë. Tre golat e tjere u realizuan nga Kalinic, Bonaventuran dhe sërish Kutrone.

Napoli i vendit të dytë fitoi në takimin e fundit 2 me 1 kundër Krotones e cila së bashku ne veronen dhe beneventon ranë nga kategoria.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *