Milani rezulton serish i paqëndrueshëm dhe edhe ndaj Empolit nuk arrin te marre me shume se nje barazim, megjithëse ka kaluar dy here ne avantazh. Baka ka kaluar i pari kuqezinjtë përpara, duke treguar se Brenda zonës kundërshtare është i papërmbajtshëm, ndërkohe qe vendasit barazuan me ane te Zielinskit. Sapo ka nisur pjesa e dyte është serish Milani qe kalon ne avantazh me Bonaventuren. Por Empolin gjen golin e barazimit me Makaronen. Ne fund skuadrat ndajnë nga nje pike aq sa është edhe diferenca mes tyre ne tabele. Borusia e Dortmundit i përgjigjet mjaft mire fitores se Bajernit te premten dhe rivendos diferencën 8 pikeshe mes tyre. Verdhezinjte treguan serish një futboll kundërsulmues ne Moenshengladbash dhe fituan 1-3. Marko Rojs, Mhikitarjan dhe Gyndogan ishin autoret e golave per miqtë, ndërkohe qe shkurtoi përkohësisht diferencat Rafael. Dortmundiu është i dyti, ndërsa Monshengladbach ne vendin e katërt.

Ne Angli, Manchester Siti përsëri nuk arrin te fitoje jashtë fushe, madje ka rrezikuar edhe ta humbëse ndeshjen ndaj West Hemit ne Londër. Dy here vendasit kane kaluar ne avantazh me ane te Ener Valencias ne pjesën e pare dhe te dyte. Megjithatë qytetaret kane ne radhet e tyre Kun Aguerron qe barazoi me ane te nje penalltie te fituar vete ne pjesën e pare dhe ne te dytën ka shënuar pas nje depërtimi brenda zonës, duke i dhëne nje pike te çmuar skuadrës se tij. Manchester Siti ne vendin e 2 tre pike me pak se Lester i vendit te pare, Uest Hem ne vendin e gjashte.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *