Një fitore për ti vënë shkelmin krizës. Ose të paktën kështu shpresojnë tek Milani, të konsiderohet suksesi 1 me 0 i kuqezinjve ndaj Torinos në ndeshjen hapëse të javës së 22 të Serise A.

 

Pesë ndeshje radhazi pa fitore që e kishin nxerre Milanin jo vetëm jashtë garës për titullin, por edhe jashtë zonës champions, I cili mbetet tanime objektivi numër një I sezonit.Në sfiden e transmetuar në Tring, pjesa e parë ka qënë sërish plot vuajtje për skuadrën e Piolit e cila sikurse në derbi luajti me skemën 3-5-2.

 

Manovra sulmuese e Torinos ishte më e kthjellet dhe me e shpejte në raport me të zotët e shtëpisë.

 

Sanabria në dy raste I shkoi afër golit për miqtë. Fillimisht me një gjuajtje nga distanca dhe pastaj për pak sa nuk përfitoi nga një gafë e Kjaer.

 

Zero rastë për Milanin në pjesën e parë, zero emocione në San Siro. Pjesa e dytë  shumë më ndryshe. Milani rrezikoi I pari me Zhiru, pastaj Torino u përgjigje me gjuatje nga distanca përpara se të zhbllokoi rezultatin në minutën e  62. Krosimi i Teo Hernandez u shfrytëzua maksimalisht mirë nga Zhiru I cili me kokë shënoi.

 

Teo Hernandez pak minuta më vonë pati një tjetër rast flagrant ër të shkuar në 2 me 0 dhe për fatin e mirë trë Milanit deri në fund miqtë nuk krijuan më rastë për gol. Me këtë fitore Milani parakalon përkohësisht Lazion dhe Romën dhe është I treti në klasifikim.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *