Milan duket se po bën përpjekekt e fundit para mbylljes së merkatos.

 

Përfaqësues të klubit kuqezi janë nisur drejt Madridit me qëllim transferimin e dy lojtarëve në Milano.

 

Sipas mediave italiane, Milan po kërkon të mbyll transferimin Angel Correa nga Atletico si dhe Mariano Diaz nga Real Madrid.

 

Sa I takon Correas klubet po përpiqen të negociojnë në lidhje me shifrën e transferimit pasi Atletico kërkon 55 milion ndërsa kuqezinjtë nuk ofrojnë më shumë se 44 milion.

 

Nga ana tjetër Real Madrid është I gatshëm që të pranojë largimin e Diaz nga Madridi me formulë huazimi me të drejtë blerje në fund të sezonit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *