Milan tjetër fitore në “Serie A”

Ne takimin hapes te javës se 5 te Serise A, Milan mundi 2-0 Lacion ne San Siron, duke u ngjitur ne vend te trete ne renditjen provizore me nje pike me pak se Napoli dhe po aq sa Juventus. Kuqezinjtë shënuan nga nje gol per çdo pjese. Fillimisht Karlos Baka zhbllokoi ne minutën e 37, ndërsa Niang nga pika e bardhe e penalltisë ne minutën e 74 vulosi rezultatin përfundimtar 2-0. Per Lacion, debutoi edhe portieri i ekipit shpresa Thoma Strakosha.

“League Cup”, Fabregas shpëton Conten

Cesk Fabregas shpëton pankinen e Antonio Konte. Fale dy golave te spanjollit ne 30 minutat e shtesës blutë e Londrës kaluan Leicster City 4-2 duke prere nje bilete per ne raundin e katërt te kupës se ligës. Dështim per skuadrën e Ranierit qe deri ne minutën e 34 kryesonin 2-0 fale dopietes se okazakit. Por fillimisht cahill dhe me pas Aspilikueta e çuan sfidën ne shtese aty ku Cesk Fabregas i dha fitoren skuadrës me dopieten e tij. Asnjë problem edhe per dy skuadrat e mëdha Arsenal dhe Liverpul, qe fituan me rezultat te thelle ne fushat kundërshtare. Topçinjte fituan ndaj Notingam Forest 4-0 ku edhe ne kete ndeshje Granit Xhaka, nuk harroi te shënonte nje super gol. Nga ana tjetër te kuqte e Liverpul fituan ne derbi Kaunti 3-0.

Dortmund tjetër fitore me goleadë

Tjetër rezultat i thelle per Borusia Dortmund ne javen e katert te Bundesliges. Skuadra e teknikut Tuhel shpartalloi Wolsburg 5-1 ne shtëpinë e këtyre te fundit duke mare vendin e pare ne renditjen provizore me pike te barabarta me Bajern, Herta dhe Aintraht. Golat per miqtë mbajtën firmat e Guererrio, Abumejang dopiete, Dembele dhe Pisek, ndërsa Didavi shënoi golin e nderit per te ashtuquajturit “ujqerit”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *