Superdueli italian ai mes Milanit dhe Napolit do te “ndeze” sonte Europen.

 

Ndeshje shumë interesante, aq më teper që kuqezinjtre fituan 4 me 0 në “Diego Armando Maradona” pak ditë më parë.

 

Të gjithë megjithatë e kanë të qartë se kjo do të jetë një ndeshje krejt ndryshe në San Siro.

 

Pioli do luajë me kemën 4-2-3-1 dhe ka një dileme për mbrojtjen ku Kjer është më në avantazh në raport me Thiaw.

 

Në sulm Zhiru do të mbështetet nga Diaz, Benaser dhe Leao. Në krahun tjeter spaleti, arkitetkti I dominimit absolut te Napolit në kampionatin Italian duhet të bëjë sonte pa yllin e ekipit, bomberin Osimhen si dhe zëvëndësuesin e tij Simeone.

 

Ndaj në maje të sulmit duhet të përshtat Kvaratskelia ose Lozano.

 

Edhe kjo supersfide transmetohet ne Tring.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *