Pas disfatës në derbi, Milan iu riktheu shpejt fitoreve në kampionat.

Kuqezinjte mundën 1 me 0 Torinon në duelin mbylles të javës së 24.

Në këtë mënyrë, me 35 pikë në rënditje, skuadra e Piolit është sërish në zonën e kupave të europës.

Një fitore plotësisht e merituar e Milanit në shtëpi kundër Torinos.

Miqtë nuk ishin kurrë kërcënues në porten e Donnarumës ndërsa Milan humbi shanse të shumta për të shënuar golin e sigurise me Ibrahimovic, Rebic, dhe Kastijeho.

Golin vendimtar te Milanit e shenoi Rebic ne pjesen e pare.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *