Fillon dhe futet ne nje faze interesante Milani i këtij viti duke konfirmuar formën e mire ne rrugën drejt objektivit te pare sezonal. Pas rezultatit 1-0 ne ndeshjen e pare, skuadra e Sinisa Mihailovic shpartalloi ne te dytën 5-0 Alesandria duke prere nje bilete per ne kupën e Italise. Me nje përzierje ne formacion mes titullarëve dhe rezervave, ndeshja e kthimit ishte me e lehte nga sa parashikohej per kuqezinjtë, te cilet shënuan golin e pare qe ne minutën e 20 me Menez. 4 minuta me vone, Romanjoli dyfishoi shifrat ndërsa përsëri francezi Menez mbylli pjesën e pare me rezultatin 3-0. Ne pjesën e dyte te zotet e shtëpisë shënuan edhe dy gola te tjerë ne 10 minutat e fundit fale Romanjolit dhe Balotelit. Sonte ne mbrëmje luhet gjysmëfinalja e dyte mes Inter dhe Juventus.

La primera, atletico i rikthehet fitores

Atletiko e Madridit nuk gaboi ne ndeshjen hapëse te javës se 27 te kampionatit spanjoll duke shpartalluar Real Sociedad 3-0 nje fitore qe e afron me 5 pike me Barcelonen e vendit te pare ne renditjen provizore. Gjithçka e lehte per vendasit, te cilët te mbështetur edhe nga publiku i tyre ne Vicente Calderon gjeten rrjetën ne minutën e 8 fale autogolit te Diego Reyes. Ne nje ndeshje te dominuar qe nga fillimi e deri ne fund te takimit, madrilenet gjeten golin e dyte me fillimin e pjese se dyte me Niguez per te shënuar golin e trete ne minutën 61 nga pika e bardhe. Ishte pikërisht golashënuesi Grizman, i cili ndëshkoi ish-skuadrën e tij ne nje penallti te marre po nga ai. Nje fitore qe me shume është presioni ndaj vendit te trete Reali i Madridit qe luan sonte ne fushën e Levante.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *