Milan barazon me Lazio

Milan nuk shkoi me shume se barazimi 1-1 kundër Lacios ne sfidën e vlefshme per javën e 30 te Serisë A, nje rezultat qe ne fakt nuk i shërben kuqezinjve ne lufte per nje vend ne Kupat e Evropës sezonin e ardhshëm. Ne “San Siro”, te zotet e shtëpisë e pane veten ne disavantazh kur Parolo ne minutën e 9 shënoi per Lacion. Gjithsesi Baka ktheu gjithçka ne baraspeshe ne 15 minutat e para te takimit. Nje tjetër moment emocionues gjate pjese se pare ishte traversa e Bonaventures qe ne te dytën arriti te prekte dhe shtylle. Ndërkohe qe Donaruma nga ana e tij beri mrekullinë përballe Felipe Anderson. Ne minutat e fundit, Lacio mbeti me 10 lojtare pas daljes me te kuqe te Lulic.

Real spektakolar në “Bernabeu”

Ndeshje spektakolare ne “Santiago Bernabeu” ku Reali i Madridit i Zinedin Zidan shpartalloi Seviljen 4-0 ne javën e 30 te kampionatit spanjoll. Te zotëve te shtëpisë ju deshën vetëm 6 minuta per te gjetur avantazhin me Karim Benzema. Me pas dy penallti te humbura nga nje per secilën skuadër. Fillimisht Gamiero i Seviljes u hipnotizua nga Navas ndërsa ne pjesën e dyte dështoi Kristiano Ronaldo. Gjithsesi portugezi ne minutën e 64 dyfishoi shifrat e takimit. Dy golat e tjere per madrilenet u firmosen nga Gareth Bale dhe Jese 4 minuta nga përfundimi i sfidës.

Paris SG humbje pas gati dy vitesh

Pas gati dy vjetësh Paris SG pëson humbjen e pare ne kampionat. Ne javën e 31 te Ligue 1, kampionet e saposhpallur te Francës, 8 jave nga përfundimi u munden ne Park De Princ 0-2 nga rivali me i afert ne renditje Monako. Pas nje pjese te pare pa gola, skuadra e principatës goditi dy here ne te dyten me brazilianin Vagner Love ne minutën e 65 dhe Fabinjo tre minuta me vone nga pika e bardhe e penalltisë. Nje fitore qe per Monakon do te thotë çimentimi i vendit te dyte tashme 5 pike larg Nice.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *