Presidenti Ilir Meta u takua me homologun e tij argjentinas, Mauricio Macri.

 

Ne profilin e tij në facebook, kreu I shtetit shkruan se me Presidentin e Argjentines diskutoi mbi të ardhmen e marrëdhënieve dypalëshe.

Meta shkruan se I ka uruar suksese homologut të tij në reformat ekonomike që ka ndërmarrë.

 

Takimi mes Metes dhe Macrit u zhvillua gjatë pjesmarrës së këtyre dy presidenteve në sesionin e 73-të i Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *