Presidenti Ilir Meta nëpërmjet një statusi në rrjetet sociale akuzon bashkinë e Durrësit për abuzime të mëdha në dëm të qytetareve, sidomos në kushtet kur ky qytet u godit rëndë nga tërmeti.

Madje kreu i shtetit kërkon hetim të thelluae dhe ndëshkim nga drejtësia për përgjegjësit, sipas tij të shpërdorimit të miliona eurove nga taksat e qytetareve.

Koha për drejtësi, mbyll qëndrimin e tij publik, presidenti Meta.

 

Durrësi i martirizuar dhe plot halle nga tërmeti është sot i mbërthyer nën darën e abuzimeve bashkiake.

Transparenca, hetimi i thelluar dhe ndëshkimi nga drejtësia i përgjegjësve për shpërdorimin e milionave euro të taksave të qytetarëve të Durrësit është zgjidhja e vetme.

KOHA PËR DREJTËSI!

One thought on “Meta sulmon bashkinë e Durrësit: Abuzime në miliona euro me taksat e qytetarëve

  1. Zoti President ne rast se keto akuza jan te verteta keta politikan duhet te dalin para ligjit
    Ne te kundren ju si President duhesh te japesh shpjegime para drejtesis
    Populli po pret drejtesi boll me propogant

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *