Analisti Mentor Nazarko ka komentuar deklaratën e kryeministrit Edi Rama, teksa akuzoi Ilir Metën se po bëhet gati të themelojë një parti të re politike.

I ftuar në emisionin “Kapital”, Nazarko e konsideroi një provokim nga ana e kreut të qeverisë, deklaratën e të cilët e cilësoi të qëllimshme për të “damkosur” ndonjë subjekt të ri që nuk ka lidhje me Presidentin.

“Ka qenë provokim. Meta e ka LSI, si jastukën e pleqërisë kur të iki nga Presidenca. Më shumë mendoj që Rama e ka bërë me qëllim që të atakojë ndonjë subjekt të ri duke e damkosur që në lindje. Shqipëria ka nevojë pë subjekte të reja. Protesta e studentësve tregoi se sa kollaj tunden themelet e një pushteti. Kjo është sëmundje e Ballkanit. Kur një parti merr një mandat, merr të dytën, të tretën…”, u shpreh mes te tjerash analisti Mentor Nazarko.

Presidenti Meta theksoi këtë të enjte gjatë një konference se nuk ka ndërmend të krijojë parti politike.

One thought on ““Meta po krijon parti të re”/ Analisti: Provokim i Ramës, kërkon të damkos ndonjë subjekt të ri

  1. Meta po krijon parti te re ? Kush I shkon mbrapa hajdute, vetem kafshet. Pra partia e. Kafsheve jane! Ne fushat e malsise ne male Korda ke shok sa te duash dhe I komandon ti. ,,,,,, urime per partine e re te. Kafsheve,….

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *