Presidenti Ilir Meta po merr pjesë në forumin IX Global të Bakusë që zhvillohet sot në Azerbajxhan.

 

Meta bën me dije se temat kryesore të këtij forumi do të jenë pasojat e pushimit të Ukrainës nga Rusia dhe hapat që duhen marrë pas pandemisë së COVID.

 

Pjesë e këtij forumi është edhe ish kryeministri Sali Berisha, i cili e cilësoi atë një mundësi për të shprehur qëndrimin e Partisë Demokratike për zhvillimet në vend, rajon dhe Europë.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *