Pavaresisht viteve mbi supe, Leo Messi vazhdon të thyejë rekorde.

“Pleshti” shenoi tre gola ne fitoren 3-0 kunder Bolivise ne eleminatoret e Kupes se Botes.

Me ketë tregolesh, ylli i PSG thyen rekordin e legjendes Pele si golashenuesi më i mirë në historinë e Amerikes se Jugut.

Messi tashmë regjistron 79 gola, dy më shumë se Pele.

Ne fund, ai shpertheu në lot nga ky sukses jo vetem ekipor, por mbi te gjitha individual.

Nderkohe Argjentina pas fitores mban vendin e dyte me 18 pike pas 8 ndeshjesh te luajtura, pas kraheve te Brazilit .

“Selecao” mundi 2 me 0 Perune fale golave te Everton dhe Neymar.

Leave a Reply

Your email address will not be published.