Në Francë, frymëzimi nga “Topi i Arte” i Leo Messit dhe portieri më i mirë i vitit të Donarumes nuk i mjaftuan PSG që të shkonte më shumë sesa barazimi 0 me 0 në fushën e Nicë.

 

Me Neymar të dëmtuar dhe jashtë fushave për një kohë të gjatë, Messi dhe Mbappe me gjithë përpjekjet e mëdha nuk çanë dot murin mbrojtës të Nicë, skuadër e cila mbetet në vendin e 4.

 

Ndërkohë parizienët janë të parët me 12 pikë diferencë nga Marseja, e cila ka një ndeshje më pak.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *