Messi krijon, Ansu Fati shënon. Barcelona shijon pikë Mjafton kaq për të përmbledhur suksesin e katalanasve në kampionat kundër Levantes në javën e 22 të la ligës.Një sukses që e lejon Barcelonen që të rikthehet në -3 pikë nga Reali I vendit të parë.Në mungesë të dyshes Luis Suarez dhe Osman dembele, të dy të dëmtuar, ai që lë shenje në Kamp Nou është talenti Ansu Fati, fantastik me gjakftohtësinë e tij për të shënuar në portën kundërshtare. Kuptohet me një dirigjent në fushë si Leo Messi, për cdokënd që e ka partner në fushë do të ishte një fat I madh.Pleshi fillimisht provoi me cdo mënyrë të shënonte vete, por jo gjithcka shkoi mirë për merite edhe të portierit mik, pastaj vendosi ti japë shënsin të tjereve të realizojnë. Fillimisht jep një vertikalizim  të kalibruar për Ansu Fati që me saktësi e dergon në rrjete në të 30 minutë.. 90 sekonda më vonë pleshti vendos të bëjë sërish gjithcka vete para mbrojtjes mike dhe në fund shërben edhe një herë për Ansu Fati që kurorozën dygoleshin e tij në kamp nou. Pas një traversë të Semedos dhe rasteve te Messit, në fund rritet Levante që krijon 2-3 mundësi për goal dhe ia del në shtesë të shkurtoje diferencat falë edhe gabimit të Ter Shtegen, po që nuk prish festën katalanase.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *