Subscribe

Mbresat nga qëndrimi disa orësh ne Tirane dhe takimet qe zhvilloi, sekretari amerikan i shtetit, zgjodhi t’i ndaje edhe me ndjekësit e tij ne rrjetet sociale. Ne llogarinë ne “Twitter” ai postoi komente per takimin qe zhvilloi me kreun e shtetit, kryeministrin dhe shefin e diplomacisë shqiptare.

Shume i lumtur qe vizitoj Shqipërinë sot dhe mirënjohës per mikpritjen e ngrohte nga presidenti Nishani.

Çeshtjet ku u fokusuan bisedat me shefin e qeverise dhe ministrin Bushati, Kerry i përmblodhi shkurt ne nje postim te dyte.

Pata bisedime per shume çështje me kryeministrin Edi Rama dhe Ministrin e Jashtëm, Ditmir Bushati. Qe nga çështjet e sigurisë dhe Shteti Islamik, e deri tek ekonomia dhe anëtarësimi i vendit ne Bashkimin Europian.

Gjate vizitës ne Tirane, diplomati amerikan e cilësoi Shqipërinë vend mik dhe aleat, me te cilën SHBA ndajnë interesa te përbashkëta.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *