Eurovizioni ka vendosur të përjashtojë Rusinë nga gara muzikore për vitin 2022.

 

Njoftimi është bërë i ditur përmes një postimi në faqen zyrtare në Tëitter të Eurovision Song Contest.

 

“Ne mbetemi të përkushtuar për të mbrojtur vlerat e një konkursi kulturor që promovon shkëmbimin dhe mirëkuptimin ndërkombëtar”, thotë njoftimi.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *