Kukësi i thotë lamtumirë Europa Leagues, verilindorët nuk ia dolën të shënojnë atë golin deçiziv, që do ti dërgonte në fazën Play Off.

 

Kuksianët arritën që në ndeshjen e kthimit të mposhtin me rezultatin 2-0 skuadrën gjeorgjiane të Torpedo Kutaisit, por humbja 5-2 në Tbilisi bëri që të përfundonin jashtë Europës.

 

Në sfidën e sotme në “Elbasan Arena”, skuadra e Cungut dominoi gjithçka dhe arriti të shënojë nga një gol për çdo pjesë, të dy me protagonist sulmuesin Reginaldo.

 

Ky i fundit fitoi dy 11-metërsha, të cilët i shndërroi po vetë në gola, por që nuk mjaftuan për ta shndërruar mbrëmjen në festë, ndonëse Kukësi krijoi mjaftueshëm për të shënuar edhe golin e tretë.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *