Një automjet ka marrë flakë mëngjesin e kësaj të hëne në qytetin e Vlorës. Ngjarja ka ndodhur në lagjen e vjetër Vrenez .

Makina ishte e parkuar pranë banesës së një 25-vjeçari. Dy automjete zjarrfikës, si dhe uniformat blu të policisë mbërritën menjëherë në vendngjarje .Sipas kqyrjes së mjetit, dyshohet që flakët të jenë shkaktuar nga një shkëndijë në rrjetin elektrik të mjetit.

Ndërkohë, policia po merr në pyetje të riun, pronarin e mjetit. Vetëm një javë më parë në lagjen 24 Maji, një mjet u dogj si shkak i zjarrvënies së qëllimshme.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *