Edhe pse ka kaluar thuajse një muaj nga Viti i Ri, Presidenti Ilir Meta i ka përcjellë urimin e tij, kryeministrit Edi Rama per vitin 2022.

 

Në studion e “Quo Vadis”, Meta i uroi Ramës mbarësi në familje. Ndërsa në aspektin politik, Meta theksoi se nuk e ndihmon dot.

 

“Unë i uroj shëndet, jetë të gjatë mbarësi në familje me Lindën me Zahon, me gjithë njerëzit e dashur. Në aspektin politik unë kam bërë më të mirat që ai të kishte sa më shumë mbarësi. Kam përshtypjen që s’e ndihmoj dot në aspektin poltik, se ai mendon që tani di çdo gjë dhe është një udhëheqës global”, tha Meta.

One thought on ““Mendon se është një udhëheqës global”/ Meta uron Ramën për Vitin e Ri

  1. te dy jeni nje mu….. se ty e prune Ramen ne pushtet me urdher te Tadicit nga konferenca e PSve te Ballkanit kur le Berishen tre muaj para zgjedjheve dhe shkove te koke pa lari[si”c e quanje ty] qe nuk kishte lene gje pa bere per Bllokun tend. Por ju rjedhni te dy nga PPSHja.

Leave a Reply

Your email address will not be published.