Trajneri I Meksikes, Osorio duhet ti bëjë llogarite jo vetëm me Brazilin në duelin teper interesant të kësaj të hënë në 1/8 por edhe një tjeter kundërshtar të fortë, gjëndjen gripale që ka përfshirë shumicën e lojtarëve.

 

Në fakt virusi gripal e goditi Meksiken para pak ditësh në ndeshjen me Korene e Jugut të cilën e fituan 2 me 0, por situata nuk është përmirësuar.

“Sapo dikush bëhet mirë, një tjeter sëmuret”, thonë në kampion meksikan, por pavarësisht kësaj dhe mungeses së qendermbrojtesit Hektor Moreno nga pezullimi, kjo kombëtare është gati të bëjë një ndeshje të madhe pse jo surprizen e radhë në “Samara Arena”.

 

Ne fazen e grupeve, Meksika befasoi duke mundur 2 me 1Gjermanine ne takimin e pare ndersa me tej mposhti 2 me 0 Korene e Jugut. Ne takimin e trete pesuan disfate pasi u munden 3 me 0 nga Suedi por ia dolen te kalojne grupin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *