Të dyja këto pjestare të familjes mbretërore janë ikona të modës! Ashtu si edhe Kate Middleton. Por duket si princeshë Diana dhe Meghan kanë shijë të përbashkëta shpesh herë. Në daljet e saj publike bashkëshortja e princit Harry gjithmonë është pëlqyer, komentuar dhe kopjuar. Por këto më poshtë jane daljet e saj në evente të ndryshme dhe ngjashmëria me Dianën është e pashmangshme.

 

Royal Ascot zbaton një kod rigoroz të veshjes, kështu që nuk është çudi që Meghan Markle përvetësoi një veshje klasike për debutimin e saj në garën ekskluzive të kuajve. Veshja e esaj bardhë e zi ngjante me atë të Princeshës Diana në të njëjtën ngjarje në vitin 1985.

Në këtë foto ajo nuk e njihte ende Princi Harryn, por veshja e Diane Von Furstenberg që Meghan zgjodhi për një event në 2012 ishte një version shumë i ngjashëm që zgjodhi princeshë Diana në shfaqjen “La Boheme” në vitin 1996.

Meghan Markle nuk ka thyer protokollin mbretëror duke nxjerrë në pah shpatullat e saj me veshjen e Carolina Herrera këtë vit. Princesha Diana (dhe madje edhe Mbretëresha!) kanë veshur fustane pa gjerdan, si kjo e Catherine Walker në Shtëpinë e Operës së Berlinit në vitin1987.

 

Një kostum i personalizuar duket mirë për të gjithë. Diana e shoqëronte kostumin e saj Jasper Conran me një bluzë të bardhë të zbukuruar të vitit 1986, ndërsa Meghan e kombinoi me një këmishë me fjongo./Living

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *