Kylian Mbappe do transferohet tek Real Madrid per 180 milione euro. Kjo eshte bomba e merkatos qe ka leshuar gazeta e madhe spanjolle “Marca”.

Real Madrid do te paguaje 180 milione euro per kartonin e tij, aq sa pak a shume Mbappe u ble nga parizienet tek Monaco perfshire 35 milione euro qe klubi i Principates do perfitoje nga rishitja.

Pavaresisht se Al Khelaifi kembenguli nga Stambolli se Mbappe eshte i pashitshem, nga Spanja jane te sigurte se Leonardo tashme eshte dorezuar dhe ka pranuar oferten e Perez per Mbappe.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *