Në prangat e Policisë së Durrësit ranë në dy persona këtë të shtunë, të kapur me armë.

 

Shtetasit A. M., 36 vjeç dhe E. Z., 43 vjeç po udhëtonin me një makinë tip “Benz”, kur u ndaluan nga policia për kontroll.

 

Brenda mjetit u gjetën tri armë zjarri pistoletë “Zoraki”.

 

Sipas policisë, njëri prej tyre ka qenë i dënuar më parë për “Trafik armësh”, kurse tjetri për “Trafikim të lëndëve narkotike”.

Leave a Reply

Your email address will not be published.