Një shofer shtoi shpejtësinë sapo pa uniformat e policisë, për shkak të drogës që kishte në makinë.

 

Në këtë moment nisi ndjekja e mjetit nga ana e Policisë së Shkodrës. Makina po lëvizte në drejtim të Hidrovorit, ndërsa shoferi për një moment braktisi mjetin bashkë me dy pasagjerët për t’u arratisur drejt një zone të pyllëzuar.

 

or tentantiva e dy pasagjerëve kuksianë, 26 dhe 19 vjeç, dështoi. Ata u prangosën. Ndërsa shoferi 23-vjeçar ja doli të arratiset, por po kërkohet nga policia. Efektivët gjetën në makinën e braktisur 1.5 kg kanabis.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *