Një tjetër shqiptar nga Kosova ka humbur jetën duke pushuar në Shqipëri.

Viktima e radhës është regjistruar këtë të hënë rreth orës 13:00, në lagjen nr.13, Plazh në Durrës.

 Shtetasi kosovar R.B., 60 vjeç, dyshohet se është mbytur duke u larë në det, e për pasojë ka ndërruar jetë.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e ngjarjes.

Tre  shtetas nga Kosova mbi 70 vjec kanë ndërruar jetë në 10 ditët e fundit në Velipojë dhe Durrës, kryesisgt si pasojë e infarktit kardiak në kohën kur janë future për tu larë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *