Një ngjarje tragjike është regjistruar këtë të mërkurë në Mat.

 

Një person i identifikuar si, Valentin Simon Nikolli, është mbytur në Urën e Zogut, ndërsa trupi i tij ende nuk është gjetur.

 

Mësohet se është kërkuar ndihma e polumbarëve për të gjetur trupin e viktimës. Mësohet se i ndjeri ishte duke peshkuar në momentin tragjik.

 

Njoftimi i policisë:

 

Në lumin Mat, në territorin e njësisë administrative Zejmen, në vendin e quajtur “Ura me harqe”, shtetasi V. N., 22 vjeç, banues në Milot, dyshohet se gjatë peshkimit me shokët e tij, aksidentalisht ka rënë në lumë dhe e ka marrë rrjedha.

 

Në vendngjarje kanë shkuar shërbimet e Policisë dhe skuadra e polumbarëve e Repartit Special RENEA, të cilët kanë filluar kërkimet për gjetjen e 22-vjeçarit.

 

Grupi hetimor, në drejtimin e Prokurorisë, po pyesin në cilësinë e personave që kanë dijeni për rrethanat e ngjarjes, shokët e shtetasit V. N. që kanë qenë bashkë me të, me qëllim sqarimin e plotë të ngjarjes.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *