Është mbyllur në barazim pa gola pjesa e parë mes Kroacisë dhe Italisë. Një ndeshje me ritëm të lartë nga ana e të dyja skuadrave.

Nuk kanë munguar rastet për të dyja ekipet, ku portierët janë bërë protagonistët kryesorë.

Ndërkohë që 45 minutat e para të sfidës tjetër të Grupit B ajo mes Shqipërisë dhe Spanjës është mbyllur me rezultatin 0-1 në favor të iberikëve.

Pas rezultatecve të pjesës së parë është Spanja që udhëheq grupin me 9 pikë, Italia me 4 pikë, Kroacia me dy pikë dhe në vendin e fundit Shqiëpria me 1 pikë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *