Prokuroria e Krimeve të Rënda ka mbyllur hetimet dhe ka dërguar për gjykim dosjen e 613 kg kokainë që u kapën në kamionin me banane në Portin e Durrësit.

 

Të pandehur për dosjen janë Arbër Çekaj, Armando Pezaku dhe Donaldo Lushaj.

 

Të tre akuzohen  për trafikim ndërkombëtar të lëndëve narkotike në kuader të grupit të strukturuar kriminal.

 

Cekaj është marrë si i pandehur në mungesë pasi ndodhet ne Gjermani.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *