Mbledhja e Kryesisë së PD po zhvillohet mes disa mungesash të rëndësishme.

 

Në listën e mungesave janë Sekretari i Përgjithshëm Gazmend Bardhi si dhe deputetet Helidon Bushatim, Saimir Korreshi, Lefter Geshtenja, Dhurata Cupi apo Dashnor Sula.

 

Në mbledhje nuk janë gjithashtu edhe Jorida Tabaku, Flamur Hoxha  dhe Oriela Nebiaj, emra që kanë dhënë dorëheqjen nga Kryesia tashmë pas përplasjeve të disa ditëve më parë.

 

Ndërkohë në listën e të pranishmeve bien në sy Enkelejd Alibeaj, Jemin Gjana, Orjola Pampuri, Kreshnik Collaku dhe Flutura Acka.

 

Kryesia pritet të diskutojë dhe të vemdose mbi modalitetet e procesit zgjedhor për kreun e partisë qeë do të zhvillohet në fund të muajit korrik.

 

 

Nuk jane ne mbledhje:

 

Gazment Bardhi

Helidon Bushati

Lefter Geshtenja

Saimir Korreshi

Bledjon Nallbati

Dhurata Cupi

Dashnor Sula

Juela Hamati

Jonila Godole

 

Jane ne mbledhje:

 

Arbi Agalliu

Kreshnik Collaku

Jemin Gjana

Fitim Zekthi

Gentian Gaba

Endri Hasa

Indrit Sefa

Roland Bejko

Taulant Zeneli

Gazment Koduzi

Taulanda Jupi

Flutura Acka

Orjola Pampuri

Agron Kapllanaj

Enkelejd Alibeaj

Xhemal Gjunkshi

Merita Bakiu (online)

 

Kane dhene doreheqjen:

 

Jorida Tabaku

Flamur Hoxha

Oriela Nebiaj

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *