Shtatë qytetarë kanë ndërruar jetë nga COVID. Ata ishin nga Tirana, Durrësi dhe Berati, të moshave nga 64 deri në 79 vjeç.

 

Nga ana tjetër, nga 5175 testime të kryera, kanë rezultuar pozitivë 872 persona.

 

Aktualisht, në spitalet COVID po marrin trajtim 224 pacientë, 19 prej të cilëve janë në gjendje më të rënduar.

 

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë             5422

Shkodër          1277

Durrës             1229

Fier                  1195

Vlorë               744

Lezhë              590

Elbasan           667

Berat               495

Korçë              327

Kukës              313

Gjirokastër      263

Dibër                223

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *