Janë me dhjetëra personat e shoqeruar në polici në post perleshjet mes demokrateve që nga oret e pasdites të së shtunes.

Raportohet se që nga shperndarja e protestuesve pas nderhyrjes se policise dhe deri ne oret e para te mengjesit te sotem, jane mbi 60 shtetasit e shoqeruar ne komisariat.

Nje pjese jane liruar pasi jane marre ne pyetje ndersa pjesa tjeter jane ende ne komisariate.

Ata dyshohen si autore te dhunes ne PD dhe shkaterrimeve ne seline blu.

Policia dhe Prokuroria kane mbledhur prova materiale dhe deshmi per te vene para pergjegjesise autoret e incidenteve te renda ne protesten e thirrur nga Berisha dhe Komisioni i Rithemelimit per te nxjerre Bashen nga zyra.

Disa persona mbeten te lenduar nga perleshjet ndersa te tjere paten probleme me frymemmarrjen pas perdorimit ne mase te gazit lotsjelles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *