Të paktën 14 persona kanë vdekur dhe 22 rezultojnë të plagosur mbrëmjen e djeshme pas shpërthimit në një depo fishekzjarresh në shtetin meksikan të Puebla (qendër), sipas burimeve zyrtare.

 

‘’Bilanci deri më tani është 14 të vdekur dhe 22 të plagosur’’, njoftoi një zyrtar i qeverisë lokale, Diodoro Carrasco.  Të plagosurit janë dërguar menjëherë drejt kryeqytetit të shtetit, Poblana’’, shtoi ai në radion lokale Cinco Radio.

Posted Under:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *