Opozita pritet të nisë protestën në orën 18:00 para Kryeministrisë.

 

Qindra militantë janë mbledhur para selisë së PD duke sfiduar edhe reshjet e shiut.

 

Opozita ka lajmëruar vazhdimin e tubimit deri në mesnatë.

 

Ndërkohë rreth 1500 efektivë policie janë vendousur tek Kryeministria për mbarëvajtrjen e protestës.

 

Në pjesën e pasme të Kryeministrisë janë vendosur dhe katër autobotë me ujë, në rast e protesta shiqërohet nga dhuna.

 

Kreu demokrat Lulzim Basha ndodhet në selinë e PD dhe pas pak pritet që të dal dhe të nisë marshimin drejt Kryeministrisë.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *