Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka reaguar përmes një statusi në rrjetet sociale pas mbërritjes së 121 afganëve të parë në Rinas.

 

Veliaj shkruan se dikur ne ishim si “afganët” dhe tani është radha jonë për t’i ndihmuar ata në këtë periudhë të vështirë.

 

“Aeroporti “Nënë Tereza” ka mirëpritur fluturimin e parë të refugjatëve afganë nga Kabuli! Ne ishim ‘afganët’ dikur dhe e dimë shumë mirë se çfarë do të thotë të largohesh nga shtëpia dhe të fillosh nga e para. Radha jonë për të kontribuar tani! #Refugjatë Mirë se vini”, shkruan Veliaj në Twitter.

Leave a Reply

Your email address will not be published.