Ndërkohe 10 600 rrënjë bimë narkotike janë asgjësuar kete te mërkure ne Mat. Operacioni u finalizua fale bashkëpunimit mes policisë dhe prokurorisë. Bima ishte kultivuar ne disa parcela në territorin e fshatit Myz. Forcat e policisë të mbështetura nga FNSH bënë të mundur asgjësimin me anë të djegies. Autori i dyshuar i  kultivimit është Fatmir Shehu, 45 vjeç, i cili është shpallur në kërkim. Pak dite me pare ne Mat u zbulua një punishte për tharjen bimëve narkotike, ndërsa u kap një sasi gjigande hashashi.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *