Gianluca Vialli duket se do të jetë Presidenti i ri i Sampdorias. Ish-sulmuesi I Sampdorias ka ofruar 100 milion euro për të blerë klubin. Ofertë kjo që sipas Sky Sport Italia është pranuar nga presidenti aktual Massimo Ferro.

 

Massimo  Ferro ka vendosur ta shesë klubin, por asnjëherë nuk ka pranuar të ulet në bisedime nëse oferta ishte më pak se 100 milionë euro.

 

Gjatë pesë viteve në drejtimin e tij, Sampdoria ka kaluar një periudhë me jo dhe shumë të mirë.

 

Gianluca Valli ka qenë pjesë e Sampdorias gjatë periudhës 1984-1992. Ai realizoi 141 gola gjatë 8 viteve që luajti me këtë klub. Valli arriti të fitonte kampionatin në vitin 90-91 nga ku shënoi 19 gola në sezon.

 

Në vitin 1992, ai u transferua te Juventus për thuajse 14 milionë euro, duke u cilësaur si blerja më e shtrenjtë e asaj kohe.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *