Të përgatisësh vetë produktet e bukurisë nuk është aq e vështirë sa mendohet! Maska, eksfoliant, krem për trupin ose ujë tonik? Është mjaft e thjeshtë dhe mbi të gjitha argëtuese, – shkruan Living.

 

Filloni me receta të thjeshta që kanë përbërës natyralë dhe do ta shihni sesi do të reagojë lëkura juaj . Maska e mëposhtme ka efekt antirrudhë dhe sjkëlqen lëkurën nga brenda jashë.

 

50 ml mjaltë

 

50 ml kos natyral i trashë (i kulluar)

 

4-5 pika lëng limoni

 

4-5 pika vaj bajame, jojobe ose kokosi

 

Përziejini të gjithë përbërësit bashkë dhe pastaj aplikojeni në fytyrë. Lëreni të veprojë për 15-20 minuta dhe shpëlajeni me ujë të vakë

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *