Gjykata e Shkallës së Parë në Vlorë pritet te jape sot masat e sigurise per shtetasit e implikuar në dosjen e pronave në bregdet, konkretisht ne Himare dhe Dhermi.

 

Prokuroria e Vlorës kishte dhene masen dhënë masën e sigurisë “Arrest me burg” për 6 persona, Arqilea Veizi, Spiro  Dhima, Serxhio Joshi, Denis Kokaveshi, Vasillo Mëhilli dhe Artur Duni.

 

Në të njëjtën dosje janë të implikuar edhe persona të tjerë ku për 8 të tjerë masën e sigurisë “Arrest shtëpie” dhe 8  shtetas janë “Proceduar në gjendje të lirë”.

22 personat janë arrestuar dhe proceduar si rrjedhojë e operacionit policor të titulluar “Formulari”.

 

Gjyqtar i çështjes është Enkel Peza .

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *