Masakër në fshatin Resulaj të Vlorës, 8 persona kanë ngelur të vrarë nga të shtënat me armë zjarri.

 

Informacionet e para bëjnë me dije se viktimat janë të gjitha nga i njëjti fis me mbiemër Zykaj. Ngjarja ka ndodhur pasditën e kësaj të premtje, dhe autori është Ritvan Zykaj 24 vjeç, i cili besohet se i ka vrarë ata me armë zjarri automatike.

 

I riu dyshohet të jetë me të meta mendore. Policia ka shkuar në vendin e krimit dhe ka nisur puna për arrestimin e tij, ndërsa në aksion janë angazhuar forcat e policisë së Vlorës, RENEA, FNSH dhe Delta.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *