Kanë mbërritur në Gjykatën e Krimeve të Rënda në masa të rrepta sigurie Emiljano Shullazi, Gilmando Dani dhe Blerim Shullazi. Që prej ndalimit mbrëmjen e së shtunës ata mbaheshin nga Drejtoria e Policisë së Tiranë.
Ashtu si një ditë më parë edhe këtë të mërkurë s Gjykata e Krimeve të Rënda është “blinduar”, nga forcat e policisë. Seanca e cili po zhvillohet me dyer të mbyllura, pa praninë e mediave, nisi në orën 08.30 dhe drejtohet nga gjyqtari Idriz Mulkurti dhe prokurori Ened Makuçi.
Ndërkohë po këtë të mërkurë Blerim Shullazi dhe Gilmando Danin do të njihen me masën e sigurisë
Shullazi akuzohet për një sërë veprash penale si ” kanosje për dhënie prone”, “grup kriminal”, “shkatërrim prone me eksploziv” dhe “gjobëvënie”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *