Marseja arriti një fitore mjaft te vlefshme ne përpjekje per te kapur nje vend ne kupat evropiane sezonin e ardhshëm. Ne javën e 24 te kampionatit francez, skuadra e spanjollit Michell fitoi ne fushën e veshtire te Montepellier 1-0 dhe tashme është vetëm dy pike larg vendin te katërt Nice, dhe tre nga zona Champions. Goli i vetëm i takimit u shënua ne minutën e 68 nga Nkoudou. Nje minute me vone Marseja mbeti me nje lojtare me pak pas daljes nga fusha me te kuqe te Tovin, por te zotet e shtëpisë edhe pse tentuan deri ne fund nuk arritën te barazonin shifrat. Ne takimin tjetër, Monako fitoi me rezultat te pastër 2-0 ndaj Bastia, duke u shkëputur ne vendin e dyte.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *