Fitore e jashtëzakonshme për Marsejën ne te ashtuquajturin “Derbin e Mesdheut” ne javën e 4 te Lige 1.

Ne Luigji i dyte skuadra e Rudi Garcia fitoi ne fund 3-2 ndaj vendasve te Monakos ne një ndeshje me mjaft emocione.

Miqtë e mbyllen pjesën e pare ne avantazh pas golit te Mitroglu ne minutën e 46. U duk se skuadra e principatës u rikthye ne loje kur jo vetëm barazoi me Tilemans me fillimin e pjese se dyte por ne minutën e 53 kaloi për here te pare ne avantazh me Radamel Falkao.

Gjithsesi heroi i Marsejës do te ishte zëvendësuesi Tove i cili ne minutën e 74 ktheu gjithçka ne baraspeshe.

Ndërsa 1 minute nga fundi shërbeu për Germain me këtë te fundit qe shënoi golin e fitores. Me këtë fitore Marseja kaloi ne vendin e peste ne renditje ne kuotën e 7 pikëve.