Marseille ka fituar në sfidën e vështirë përballë Angers me shifrat 0 me 2.

 

Skuadra e Vilas Boas triumfoi me falë golave të Sanson dhe Payet me penallti në pjesën e parë.

 

Kjo ishte fitorja e 5-të radhazi për Marseille që shkon në kuotën e 31 pikëve, 2 pikë më pak se PSG që kryeson kampionatin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *